Kniha návštev

Dátum: 24.09.2010

Vložil: Eva

Titulok: Re:Otázka

Dobrý deň, Janka!
Na servítkovú techniku, keďže robím dosť často, kupujem Balakryl matný - najčastejšie krémový, občas biely a niekedy k nemu primiešavam farby na iné špeci odtiene. Väčšinou používam krémový a na záver veci tieňujem olejovkami. Farby používam originál - neriedim ich. A čo sa týka lakovania - používam Hobbylak a Colorlak. Hobbylakom lakujem najprv (lepšie sa potom tieňuje), ale pri záverečnom lakovaní nie je dobrý, lebo veci nalakované týmto lakom sa spolu polepia, keď sú vedľa seba. Na záverečné lakovanie používam Colorlak. Tieto laky sú na vodnej báze. Niekedy, keď robím dvojkrokové krakely, tak musím použiť syntetický lak.
Janka, záleží na vás, či chcete vyskúšať servítkovú raz - tak to si kúpte radšej nejaké menšie balenia. Ak by ste sa chcela tomu venovať opakovane, určite nakupujte väčšie balenia farieb a lakov.
Snáď som vám poradila. Ak budete mať ešte nejaké otázky, kľudne sa pýtajte, rada vám odpoviem. Môžte mi písať aj na moju majlovú adresu. Prajem pekný deň a úspešné kreatívne chvíle.





Späť na diskusiu